Patch Connect Plus

Patch Connect Plus

Microsoft SCCM ma świetną infrastrukturę do zarządzania stacjami roboczymi Windows i ich aplikacjami. Ale głównym ograniczeniem SCCM jest jego niezdolność do wgrywania aktualizacji dla programów spoza Microsoft. To jest dużym źródłem niedogodności dla administratorów IT, ponieważ muszą oni pracować z wieloma narzędziami do zarządzania poprawkami w celu utrzymania spójnej i zaktualizowanej infrastruktury IT.

 

ManageEngine Patch Connect Plus jest narzędziem, które pomaga wdrożyć poprawki dla ponad 250 aplikacji firm trzecich, takich jak Adobe, Java czy WinRAR przy użyciu istniejącego Microsoft System Center Configuration Manager. Dzięki temu zapewnione zostaje rozwiązanie problemu patchowania aplikacji nie-windowsowych poprzez integrację z istniejącą infrastrukturą zarządzania SCCM.

 

Połączenie Patch Connector Plus z obecnymi możliwościami SCCM pozwala na wgrywanie aktualizacji dla niemal każdej aplikacji. Umożliwia regularne skanowanie patchy w celu wykrycia podatności, akceptacyjny workflow, który pozwala decydować i wybierać moment wgrywania aktualizacji. Instalacja oprogramowania jest prosta, a dzięki integracji z usługami SMTP, możliwe jest wysyłanie  administratorom powiadomień o bieżących aktualizacjach.