Mobile Device Manager Plus

Mobile Device Manager Plus

Ciągle rosnąca liczba użytkowników urządzeń mobilnych stanowi większe zagrożenie dla przedsiębiorstw ponieważ wrażliwe dane firmowe „znajdują się w kieszeni” pracowników, a kradzież urządzenia może stanowić istotną utratę danych organizacji. Dlatego MDM (Mobile Device Management) nie powinien być wyborem, ale koniecznością. Mobile Device Manager Plus usprawnia realizację zadań zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). System pozwala na konfigurację tabletów i smartphonów z centralnej lokalizacji. Oprogramowanie dostępne jest w wersjach On- -premise oraz Cloud.

 

JAKIE OFERUJE FUNKCJE?

  • Rejestracja urządzeń pojedynczo, masowo lub umożliwienie użytkownikom zarejestrowania swoich urządzeń wraz z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem.
  • Dystrybucja aplikacji własnych i komercyjnych. Usuwanie i wyłączanie aplikacji z listy zakazanej.
  • Tworzenie i konfiguracja polityk i profili dla różnych departamentów i ról w organizacji.
  • Skanowanie i przechowywanie informacji o zainstalowanych aplikacjach, ograniczeniach, certyfikatach i parametrach sprzętowych urządzeń mobilnych.
  • Konfiguracja restrykcyjnych polityk bezpieczeństwa – kod dostępu, blokada urządzenia – wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych organizacyjnych przed zewnętrznymi zagrożeniami.
  • Audyt urządzeń mobilnych dzięki standardowo dostępnym raportom.

 

Centralny system zarządzania urządzeniami mobilnymi to przede wszystkim skuteczna metoda wprowadzania tabletów i smartphonów w struktury organizacyjne, gwarancja bezpieczeństwa danych organizacyjnych i klarowny mechanizm dystrybucji aplikacji niezbędnych do realizacji zadań przez pracowników.

 

System zapewnia jasny i klarowny podział struktury danych na korporacyjne i prywatne. Dzięki MDM Plus użytkownicy uzyskują prosty mechanizm pozyskiwania aplikacji udostępnianych przez organizację i mają zapewniony spokój w obszarze bezpieczeństwa danych w przypadku kradzieży urządzenia.