ADSelfService Plus

ADSelfService Plus

ADSelfService Plus jest bezpiecznym narzędziem przeznaczonym dla użytkownika końcowego pomagającym zarządzać kontem w domenie. Aplikacja daje użytkownikom możliwość resetowania hasła, odblokowania konta, aktualizacji danych w środowisku Active Directory.

 

Dzięki temu, możemy w znaczny sposób ograniczyć incydenty generowane w naszym systemie Helpdesk i ograniczyć koszty. Korzyści aplikacji, to przede wszystkim redukcja kosztów incydentów Helpdesk. Eliminujemy główne źródło zgłoszeń Helpdesk i związane z tym koszty, poprzez użycie ADSelfService Plus w celu zautomatyzowania zmiany hasła i odblokowania konta. Dzięki użyciu ADSelfService Plus, zwiększamy produktywność naszych pracowników poprzez zmniejszenie czasu, jaki musieliby zmarnować na rejestrowanie incydentu i czekaniu na reakcję operatorów Helpdesk. Używając portalu SelfService skracamy ten proces do jednego szybkiego kroku. Upewniamy się też, że nasi pracownicy będą mogli wrócić od razu do swojej pracy, bez potrzeby czekania na reakcję specjalistów Helpdesk.

 

Każda wykonana akcja jest zapisywana w logach. Krytyczne alerty i potwierdzenia są wysyłane do administratorów i wybranych użytkowników według harmonogramu. Instalacja narzędzia jest niezwykle prosta z użyciem intuicyjnego kreatora.

 

Mamy możliwość spersonalizowania portalu zgodnie z graficznym schematem firmy i połączenia portalu z firmowym portalem Sharepoint. Fakt, że aplikacja jest rozwiązaniem web, pozwala zapewnić użytkownikom możliwość zarządzania ich hasłami z każdego miejsca i o każdej porze. Portal ADSelfService Plus pozwala użytkownikom w czasie rzeczywistym aktualizować ich dane takie jak: adres, numer telefonu, status, itd. w Active Directory. Dodatkowo, ADSelfService Plus oferuje funkcjonalności z poziomu urządzeń mobilnych.